BACKUP DANYCH

Szacuje się, że 92% danych przechowywanych na różnych nośnikach na całym świecie powstało w ciągu ostatnich 2 lat. Są one podstawą działania wszystkich systemów, stąd należy zapewnić ich dostępność także w sytuacjach kryzysowych. Regularne wykonywanie kopii bezpieczeństwa jest podstawowym systemem ochrony. Taka metoda pozwala skutecznie chronić zasoby przed większością zdarzeń losowych takich jak: kradzieże sprzętu, pożary, powodzie, reinstalacja, atak hakerski czy ludzki błąd.

 

Brak dostępu do danych to w pierwszej kolejności straty finansowe. Jak wynika z raportu „Veeam Availability Report 2017” nieplanowane przestoje w dostępie do aplikacji kosztują firmy nawet 21,8 mln dol. rocznie. To aż 36 proc. wzrost w porównaniu z wynikami ubiegłorocznego badania.

 

W swojej strategii bezpieczeństwa warto stosować się do zasady 3-2-1. Kopie powinny być przechowywane w trzech egzemplarzach, na co najmniej dwóch różnych nośnikach, z czego jeden powinien być poza główną lokalizacją, np. w innym oddziale firmy czy w chmurze oferowanej przez zewnętrznego dostawcę.

 

Takie zabezpieczenie sprawi, że w przypadku ataku typu Ransomware, który jest typowym atakiem na dane, nie systemy, będziemy w stanie odzyskać dane z nośnika odizolowane od zainfekowanego środowiska. Nie stracimy zatem pieniędzy ani na okup dla hakera, ani z powodu utraty klientów, którzy w przypadku awarii mogą kupić produkt u konkurencji. W przypadku lokowania zasobów wyłącznie w chmurze, wykonuje się backup całej wirtualnej maszyny bez zakupu sprzętu fizycznego.

 

Istotne jest nie tylko posiadanie samej kopii zapasowej, ale także czas odzyskania danych, bo im dłużej nie działają nasze systemy, tym więcej pieniędzy tracimy. Z międzynarodowego badania Veeam wynika, że średni koszt godziny przestoju strategicznej aplikacji wynosi niemal 80 tys. dolarów.

 

Najczęściej wymieniane skutki „niefinansowe” dotyczące niedostatecznego bezpieczeństwa i dostępności danych to utrata zaufania klientów oraz pracowników i szkody wizerunkowe.

BACKUP DANYCH

Tomasz Krajewski - Presales Manager Estern Europe, Veeam

  • backup jako podstawowy mechanizm ochrony danych
  • zapewnienie ciągłości działania firmy
  • backup dla maszyn fizycznych i wirtualnych
  • czas odzyskiwania danych po awarii
ORGANIZATOR
Beyond.pl logo
PARTNERZY
Veeam backup logo
Grey Wizard cyberbezpieczeństwo logo
Instytut Bezpieczeństa Danych Osobowych logo
Transparent Data logo

POZNAJ NASZE MOŻLIWOŚCI

Umów wizytę w dogodnym terminie. Doświadcz naszych standardów i kompleksowego podejścia do zagadnienia bezpieczeństwa Twoich danych oraz aplikacji!

 

W Data Center 2 stworzyliśmy trasę edukacyjną, która pozwala naszym obecnym i przyszłym Klientom oraz Partnerom przekonać się, jak działa centrum przetwarzania danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa. Przyjdź i przekonaj się, ile możemy dla Ciebie zrobić!

Ważna informacja:

 

Ze względu na obowiązującą politykę bezpieczeństwa termin wizyty w Beyond.pl Data Center 2 możliwy jest nie wcześniej niż 7 dni od daty wysłania zgłoszenia.

 

Każda osoba zgłaszająca wizytę otrzyma mail informacyjny o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują na obiekcie oraz regulamin z jakim musi się zapoznać a następie przed wejściem na trasę edukacyjną podpisać.

 

Osoby, które nie dopełnią formalności nie zostaną wpuszczone na obiekt.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Beyond.pl Sp. z o.o. na potrzeby obsługi przesłanego zapytania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – zwanym inaczej ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Wyrażenie zgody jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi niniejszego zapytania.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania od Beyond.pl Sp. z o.o. informacji marketingowych, takich jak oferty, informacje o produktach, usługach, promocjach oraz wydarzeniach organizowanych przez Beyond.pl, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 ze zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11.