BEZPIECZEŃSTWO IDANYCH OSOBOWYCH

O bezpieczeństwo danych osobowych należy dbać zarówno prywatnie, jak i w miejscu pracy. Przyczyną ich wyniku najczęściej nie są awarie techniczne, ale sam użytkownik. Według raportu „Security Trends 2015” aż 81% użytkowników końcowych nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Deloitte podaje, że aż 58% pytanych padło ofiarą nieodpowiedniego w ich odczuciu wykorzystania danych osobowych.

 

W kontekście branży IT kluczowe zagrożenia prowadzące do utraty danych przez przedsiębiorstwa, w tym danych osobowych, to włamanie do systemu komputerowego, piractwo, szpiegostwo internetowe czy sabotaż systemu. Aby właściwie dobrać zabezpieczenia, niezbędne jest określenie charakteru systemu, wielkości zasobów oraz poziomu wrażliwości danych. Kolejny etap to dobór autoryzacji.

 

Podstawą jest login i hasło, którego nie należy rozpowszechniać. Służbowe wiadomości powinny być szyfrowane, a po zakończeniu pracy należy wykonywać kopie zapasowe plików. W kontakcie zewnętrznym podajemy o sobie wyłącznie informacje służbowe. Dobrą praktyką jest także niekorzystanie z prywatnych skrzynek e-mailowych, niesprawdzonych pamięci przenośnych czy zaklejanie kamery laptopa. Poza tym zaleca się dbałość o prawidłowe ustawienie monitora tak, aby nikt nie miał wglądu do otwartych na komputerze plików.

 

Pracownicy szczególną uwagę powinny zwrócić na obrót dokumentów w przedsiębiorstwie. Nie należy zostawiać ich w drukarce lub kserokopiarce bez nadzoru czy na biurku po skończonym dniu pracy. Wszelkie dokumenty zawierające dane osobowe powinny być utylizowane w niszczarce, nie wyrzucane do kosza. Ochrona danych osobowych w organizacji polega także na dzieleniu się tylko informacjami dotyczącymi zakresu zadań – przykładowo na liście nieobecności nie podajemy przyczyny absencji.

 

Dbałość o ochronę danych osobowych dotyczy wszystkich pracowników bez względu na zajmowane w strukturze stanowisko. W niektórych organizacjach już teraz do umów o pracę dołącza się klauzulę o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa informacji. Pracodawcę można także poprosić o dedykowane dla naszego stanowiska szkolenia z ochrony danych osobowych.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

dr Agnieszka Stępień, dr Paweł Biały - Instytut Ochrony Danych Osobowych

  • szyfrowanie e-maili
  • regularne zmiany haseł dostępu
  • wykonywanie kopii zapasowych
  • zaklejenie kamery laptopa
  • nadzorowanie dostępu do dokumentów
ORGANIZATOR
Beyond.pl logo
PARTNERZY
Veeam backup logo
Grey Wizard cyberbezpieczeństwo logo
Instytut Bezpieczeństa Danych Osobowych logo
Transparent Data logo

POZNAJ NASZE MOŻLIWOŚCI

Umów wizytę w dogodnym terminie. Doświadcz naszych standardów i kompleksowego podejścia do zagadnienia bezpieczeństwa Twoich danych oraz aplikacji!

 

W Data Center 2 stworzyliśmy trasę edukacyjną, która pozwala naszym obecnym i przyszłym Klientom oraz Partnerom przekonać się, jak działa centrum przetwarzania danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa. Przyjdź i przekonaj się, ile możemy dla Ciebie zrobić!

Ważna informacja:

 

Ze względu na obowiązującą politykę bezpieczeństwa termin wizyty w Beyond.pl Data Center 2 możliwy jest nie wcześniej niż 7 dni od daty wysłania zgłoszenia.

 

Każda osoba zgłaszająca wizytę otrzyma mail informacyjny o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują na obiekcie oraz regulamin z jakim musi się zapoznać a następie przed wejściem na trasę edukacyjną podpisać.

 

Osoby, które nie dopełnią formalności nie zostaną wpuszczone na obiekt.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Beyond.pl Sp. z o.o. na potrzeby obsługi przesłanego zapytania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – zwanym inaczej ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Wyrażenie zgody jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi niniejszego zapytania.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania od Beyond.pl Sp. z o.o. informacji marketingowych, takich jak oferty, informacje o produktach, usługach, promocjach oraz wydarzeniach organizowanych przez Beyond.pl, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 ze zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11.