BEZPIECZEŃSTWO INFRASTRUKTURY

Bezpieczeństwo każdej usługi IT zaczyna się u podstaw, czyli w infrastrukturze. W Polsce nadal większość przedsiębiorstw posiada własne serwerownie, choć niewiele może stać się tak wysokiej klasy ekspertami w zakresie przetwarzania danych jak wyspecjalizowana w tym zakresie firma.

 

Według badania redakcji „ITFocus” aż 31% ankietowanych jako przyczynę relokacji infrastruktury IT do zewnętrznego centrum danych podaje powtarzające się usterki w aktualnej serwerowni. Lokowanie zasobów w profesjonalnym centrum danych nie tylko wyklucza awarie wynikające z nieodpowiednich warunków środowiskowych, ale także ryzyko dostępu do danych nieuprawnionych osób czy utratę danych przez brak całodobowego monitoringu.

 

Przy wyborze dostawcy punktem odniesienia jest oficjalna certyfikacja prowadzona przez niezależne instytucje na całym świecie. Certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 oznacza, że Data Center 2 Beyond.pl jest odporne na awarie, a pojedyncze błędy nie wpływają na prace serwerowni. Obiekt był audytowany w czterech kluczowych obszarach: architektura, mechanika, zasilanie i telekomunikacja. W każdym z nich otrzymał maksymalną notę. To jedynce centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej z takim standardem bezpieczeństwa i najwyższym poziomem certyfikacji ANSI.

 

Data Center 2 Beyond.pl gwarantuje ciągłość działania i dostępność zasobów na poziomie 99,995%, co potwierdza dodatkowa umowa SLA. Jest to możliwe między innymi dzięki systemowi zasilania awaryjnego, który opiera się na generatorach prądu Diesel Rotary UPS oraz tradycyjnym systemie UPS z bateriami i generatorami. Budynek posiada instalację odgromową oraz został usytuowany tak, aby zabezpieczyć go przed zalaniem. Ochrona przeciwpożarowa opiera się na czujnikach multisensorowych, wczesnej detekcji dymu oraz automatycznym systemie gaśniczym.

 

Bezpieczeństwo warunkują nie tylko systemy technologiczne, ale także ochrona fizyczna. W Data Center 2 obowiązują restrykcyjne procedury bezpieczeństwa dotyczące pracowników i gości. W obiekcie jest ponad 300 kamer, całodobowa ochrona, a pracownicy otrzymują odpowiednie dla stanowiska poziomy dostępu do pomieszczeń. Wstęp do komór serwerowych jest dodatkowo autoryzowany kodami zabezpieczającymi.

BEZPIECZEŃSTWO INFRASTRUKTURY

Maciej Madziała - IT Solutions Architect Beyond.pl

  • system zasilania awaryjnego
  • ciągłość działania
  • ochrona fizyczna budynku
  • procedury bezpieczeństwa
  • monitoring sprzętu i warunków środowiskowych
ORGANIZATOR
Beyond.pl logo
PARTNERZY
Veeam backup logo
Grey Wizard cyberbezpieczeństwo logo
Instytut Bezpieczeństa Danych Osobowych logo
Transparent Data logo

POZNAJ NASZE MOŻLIWOŚCI

Umów wizytę w dogodnym terminie. Doświadcz naszych standardów i kompleksowego podejścia do zagadnienia bezpieczeństwa Twoich danych oraz aplikacji!

 

W Data Center 2 stworzyliśmy trasę edukacyjną, która pozwala naszym obecnym i przyszłym Klientom oraz Partnerom przekonać się, jak działa centrum przetwarzania danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa. Przyjdź i przekonaj się, ile możemy dla Ciebie zrobić!

Ważna informacja:

 

Ze względu na obowiązującą politykę bezpieczeństwa termin wizyty w Beyond.pl Data Center 2 możliwy jest nie wcześniej niż 7 dni od daty wysłania zgłoszenia.

 

Każda osoba zgłaszająca wizytę otrzyma mail informacyjny o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują na obiekcie oraz regulamin z jakim musi się zapoznać a następie przed wejściem na trasę edukacyjną podpisać.

 

Osoby, które nie dopełnią formalności nie zostaną wpuszczone na obiekt.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ